Jutro sparing z Garbarnią.

Jutro na Suchych Stawach Hutnik rozegra pierwszą grę kontrolną tej zimy. Rywalem Biało-Błękitno-Niebieskich będzie Garbarnia Kraków. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 11. 

Hutnik do jutrzejszego sparingu przystąpi w mocno zmienionym składzie w porównaniu z ubiegłą rundą. Z klubu odeszło sześciu zawodników: Javier Bernal, Łukasz Kędziora, Michał Stasz, Piotr Stawarczyk, Bartosz Tetych, oraz Piotr Zmorzyński. Zabraknie również Abdallaha Hafeza który przebywa na kwarantannie. Władze klubu zakontraktowały do tej pory dwóch piłkarzy, prawego obrońce Szymona Stasika i defensywnego pomocnika Kacpra Andrzejewskiego. Z drużyną trenuje grupa zawodników aspirujących do występów przy Ptaszyckiego, których zobaczymy w czasie sobotniej gry kontrolnej. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje 8 miejsce w eWinner II lidze. Garbarze przygotowania do wiosny rozpoczęli 10 stycznia. Również w drużynie Garbarni doszło do kilku zmian personalnych. Z drużyną Brązowych pożegnali się Kacper Laskoś, Szymon Pająk, Jakub Janik, Mateusz Małek, oraz Mateusz Surma. Do zespołu Macieja Musiała dołączył Kacper Rogoziński wypożyczony z Wisły Płock. 

W jesiennej potyczce ligowej na Suchych Stawach padł remis 1-1. Jedynego gola w tym meczu dla dla Hutnika strzelił Jakub Wilczyński.  

Kolejnym przeciwnikiem Hutnika w zimowych sparingach będzie 22 stycznia Resowia. Oprócz gry kontrolnej z rzeszowianami podopieczni trenera Krzysztofa Lipeckiego mają zaplanowane jeszcze 5 gier kontrolnych, w których rywalizować będą: ze Stalą Rzeszów (29.01), z ŁKS-em Łagów (02.02), z GKS-em Katowice (05.02), z Podhalem Nowy Targ (12.02), oraz z GKS-em Tychy (18.02).

Wstecz