eWinner II liga (29): Derby Nasze!

Hutnik pokonał Garbarnię w 29 kolejce eWinner II ligi 2-0.

Niezwykle zdeterminowani gospodarze wygrali w pełni zasłużenie, stawiając czoła od początku nieprzewidzianym trudnością. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Zarówno jedni, jak i drudzy próbowali zainicjować akcję ofensywne przede wszystkim nie zapominając o obronie. Godne odnotowania w tej części spotkania były dwa uderzenia. Strzał Filipa Handzlika zza linii pola karnego i uderzenie Kowalskiego z wolnego, które trafiło w poprzeczkę. Po zmianie stron to goście ruszyli z większym animuszem, ale ani Kołbon, ani Górski nie znaleźli drogi do bramki strzeżonej przez Arkadiusz Leszczyńskiego. W 73min. nastąpił przełom w tym spotkaniu, w polu karnym faulowany był Kamil Sobala, a jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Kędziora. Cztery minuty później kolejna kluczowa sytuacja w tym meczu. Sędzia za faul na Marszaliku podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Fidziukiewicz, jednak jego zamiary odczytał Leszczyński kapitalnie broniąc strzał z 11 metrów. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 2-0 ustalił Tomasz Wojcinowicz celną "główką" po zagraniu z wolnego Lincy. Kolejne spotkanie Hutnik rozegra w środę 28 kwietnia we Wrocławiu z drugą drużyną Śląska. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 15.

eWinner II liga (29. kolejka)

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 2-0 (0-0)

73' Kędziora (k)

87' Wojcinowicz

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 31. Sebastian Olszewski, 2. Tomasz Jaklik, 3. Tomasz Wojcinowicz, 4. Łukasz Kędziora, 19. Piotr Zmorzyński - 7. Krzysztof Świątek (83, 15. Bartosz Tetych), 5. Miłosz Drąg (56, 34. Kacper Jodłowski), 21. Javier Bernal (8, 25. Patryk Kieliś), 24. Filip Handzlik (56, 10. Dawid Linca) - 28. Michał Kitliński (56, 8. Kamil Sobala)

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak - 11. Daniel Morys (77, 9. Błażej Radwanek), 31. Donatas Nakrošius, 29. Michał Rutkowski, 87. Jakub Kowalski - 7. Jakub Górski (87, 13. Bruno Wacławek), 6. Mateusz Duda, 21. Tomasz Kołbon (78, 55. Mateusz Surma), 15. Grzegorz Marszalik - 99. Michał Feliks (65, 10. Kamil Kuczak), 91. Michał Fidziukiewicz

żółte kartki: Drąg, Sobala - Morys, Górski
czerwona kartka: Michał Rutkowski (89. minuta, Garbarnia, za uderzenie przeciwnika)

sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)