eWinner II liga (28): Arczi show

Hutnik wygrał dziś w meczu 28. kolejki eWinner II ligi na sztucznej murawie w Częstochowie z miejscową Skrą 1-0.

Po pełnym dramaturgii boju hutnicy wywieźli z trudnego terenu bardzo ważne w kontekście utrzymania trzy punkty. Piłkarze Hutnika niemal perfekcyjnie wykonali plan taktyczny rozrysowany przez sztab szkoleniowy, nie dając rozwinąć skrzydeł gospodarzom.  Mecz mógł się ułożyć znakomicie dla Hutnika, bowiem już w 1 min. Krzysztof Świątek stanął przed szansą, lecz nieznacznie chybił z 16 metrów. Następnie gra toczyła się głównie w środku pola, a oba zespoły swoich szans upatrywały w strzałach spoza szesnastki. Swoich sił tuż przed przerwą w tym aspekcie gry próbowali Abdallah Hafez i Javier Bernal, oba strzały wyłapał bramkarz gospodarzy. Drugą połowę lepiej mogli zacząć gospodarze. W 53 min. Gołębiowski przymierzył z wolnego niemal w samo okienka, jednak Arkadiusz Leszczyński wykazał się swym kunsztem i popisał wspaniałą paradą. Chwilę później "Arczi" popisał się kolejną robinsonadą broniąc uderzenie Sadowskiego. W 65min. nastąpił przełomowy moment meczu. Po cornerze rozegranym przez Hutnika futbolówka trafiła do Hafeza, a ten nie namyślając się długo oddał strzał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie od jednego z obrońców ku radości hutników zatrzepotała w siatce, Skra - Hutnik 0-1. Od tego momentu częstochowianie zmuszeni byli do bardziej ofensywnej gry z której niewiele wynikało. Wszystkie zapędy i stałe fragmenty gry gospodarzy były niwelowanie w zarodku. Aż do 83 minuty kiedy to z interwencją w polu karnym spóźnił się Bernal faulując Wojtyrę. Sędzia Bukowczan wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany. Wojtyra nie dał rady fenomenalnie dysponowanemu w tym dniu Leszczyńskiemu, który w przedni sposób wybronił karnego. W tym momencie ktoś na trybunie powiedział "I po to właśnie tu jesteś Arku" doceniając umiejętności golkipera Hutnika. Skra dalej próbowała odwrócić losy meczu, jednak obrońcy Dumy Nowej Huty nie pozwolili na to i Hutnik zwyciężył w Częstochowie 1-0.

eWinner II liga (28)

Skra Częstochowa - Hutnik Kraków 0-1 (0-0)

65' Hafez

Skra: 1. Mikołaj Biegański - 17. Krzysztof Napora, 25. Hubert Sadowski, 18. Karol Noiszewski, 27. Mariusz Holik, 8. Rafał Brusiło - 23. Dawid Niedbała (62, 6. Maciej Kazimierowicz), 10. Radosław Gołębiowski (63, 9. Damian Warnecki), 7. Piotr Nocoń, 30. Titas Milašius (75, 11. Daniel Pietraszkiewicz) - 21. Kamil Wojtyra

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 31. Sebastian Olszewski, 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora, 19. Piotr Zmorzyński - 5. Miłosz Drąg, 21. Javier Bernal (87, 2. Tomasz Jaklik), 7. Krzysztof Świątek (82, 25. Patryk Kieliś) - 27. Abdallah Hafez (74, 24. Filip Handzlik), 28. Michał Kitliński (87, 11. Kamil Bełczowski)

żółte kartki: Nocoń, Wojtyra - Hafez, Stawarczyk, Zmorzyński, Drąg

sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec)