eWinner II liga (25): Miłe złego początki

Hutnik przegrał dziś na Suchych Stawach w 25. kolejce eWinner II ligi ze Zniczem Pruszków 1-3.
Początek meczu należał do hutników, już w 1 minucie Abdallah Hafez sprawdził czujność bramkarza Znicza. Misztal nie dał się zaskoczyć i soczyste uderzenie Egipcjanina przeniósł nad bramką. Pięć minut później Hutnik wyszedł na prowadzenie. Hafez przedryblował kilku przeciwników i świetnym podaniem obsłużył Michała Kitlińskiego, który ładną podcinką umieścił futbolówkę w bramce pruszkowian. Goście szybko bo już w 11 min. odpowiedzieli. Nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Firlej, a sędzia Szrek nie wahał się wskazać na jedenastkę. Rzut karny na gola mocnym strzałem pod poprzeczkę zamienił Wichtowski. Po golu wyrównującym gra się uspokoiła. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Aż do 34min. kiedy to bliski powodzenia był Tomasz Wojcinowicz, ale jego "główka" wylądowała na poprzeczce. Do odbitej piłki doskoczył Łukasz Kędziora, który przy próbie strzału był ewidentnie faulowany, tym razem gwizdek kieleckiego arbitra milczał. Przed końcem pierwszej połowy dwie dogodne sytuacje stworzyli sobie goście. Najpierw Firlej mając naprzeciw siebie tylko Arkadiusza Leszczyńskiego kopnął wysoko nad bramką, następnie strzał Kalińca z 10m. wybronił "Arczi". Początek drugiej odsłony to dalej wyrównana gra z obu stron. W 57min. sędzia Szrek dopatrzył się przewinienia w polu karnym Piotra Stawarczyka i po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Do piłki podszedł tak jak za pierwszym razem Wichtowski i myląc Leszczyńskiego wyprowadził w 59min. Znicz na prowadzenie. Hutnicy próbowali odwrócić losy spotkania, ale albo brakowało precyzji, albo obrońcy z Pruszkowa radzili sobie z zapędami miejscowych. Najlepszą okazję miał "Kitek" jednak z jego strzałem z powietrza poradził sobie Misztal. Wynik spotkania w 82min. ustalił Firlej wykazując najwięcej przytomności w polu karnym po rzucie rożnym. Warto dodać że przed tym cornerem należał się rzut karny Zniczowi, sędzia zdecydował inaczej i nakazał gościom grać z narożnika boiska. W ostatnich minutach bombe Kędziory z wolnego sparował Misztal, a mocne uderzenie Kacpra Jodłowskiego przeszło minimalnie obok słupka.
Kolejne spotkanie Hutnik rozegra 10 kwietnia, kiedy to na Suchych Stawach podejmie Olimpię Elbląg. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16.