CLJ U-17 (8): Hutnik po raz drugi lepszy od Wisły

Dziś na Suchych Stawach w rozgrywkach CLJ U-17 spotkał się w derbowym pojedynku Hutnik z Wisłą.

Gospodarze wygrali to spotkanie 4-1, choć do przerwy przegrywali 0-1. Prowadzenie dla gości uzyskał w 30min. Tokarczyk ładnym uderzeniem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Fojta. Hutnicy mogli wyrównać w 39min., jednak strzał z rzutu karnego Królikowskiego zatrzymał Krzyżanowski. Po przerwie młodzi piłkarze Dumy Nowej Huty zdobyli cztery bramki nie tracąc ani jednej. Do wyrównania doprowadził Dawid Maj wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na Oskarze Wieleckim. Na prowadzenie hutników wyprowadził Mateusz Zębala finalizując świetną akcję Wieleckiego. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Filip Kogut wykańczając zagranie Wiktora Bogacza. Wynik spotkania w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Maksymilian Żmuda dobijając strzał jednego ze swoich kolegów. W kolejnym meczu hutników czeka kolejne derbowe starcie, tym razem zmierzą się 1 maja na wyjeździe z Cracovia. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 16.

CLJ U-17 (8 kolejka)

Hutnik Kraków - Wisła Kraków 4-1 (0-1)

30' Tokarczyk

58' Maj (k)

71' Zębala

75' Kogut

90' Żmuda

Hutnik: Witek - Ozimek, Wolicki, Królikowski, Strzałka - Wielecki (87 Żmuda), Duda (51 Maj), Kogut (75 Łapczyński), Kowalski (89 Włodarczyk) - Pietras (68 Bogacz) - M. Zębala (85 Podobiński)