Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Paweł Derlatka startuje w wyborach

Czwartek, 18 listopada 2010

Paweł Derlatka startuje w wyborach

 

Przez ostatnie lata mieszkańcy Nowej Huty mogli czuć zawód – patrząc na decyzje samorządu odnośnie naszej dzielnicy. Niestety, mimo wielu deklaracji i obietnic, pod względem życia kulturalnego i sportowego Nowa Huta wciąż pozostaje ubogim krewnym Krakowa – choć biorąc pod uwagę kreatywność i aktywność jej mieszkańców proporcje powinny być zupełnie inne. Dlatego Nowa Huta musi mieć w Radzie Miasta Krakowa swoich reprezentantów, którzy nie patrząc na przynależność partyjną, cały swój wysiłek skupią na jej rozwoju. Taką osobą jest Paweł Derlatka, prezes Nowego Hutnika 2010, który startuje w wyborach na radnego miasta Krakowa. Mieszkańców Nowej Huty (XVIII) i Bieńczyc (XVI) zachęcamy do oddania na niego głosu! Lista nr 17, miejsce nr 2!

 

 

Od przychylności i świadomości radnych zależy bardzo wiele – oni podejmują decyzje w kwestii tworzenia programów rozwoju poszczególnych części miasta, współfinansowania inicjatyw, itd. Ktoś musi jednak na posiedzeniach rady i na komisjach rady mówić o problemach i o oczekiwaniach mieszkańców Nowej Huty. W ostatniej kadencji takich osób niestety zabrakło! Fatalne tego skutki odczuło m.in. środowisko Hutnika Kraków, które zostało pozbawione złudzeń na przeprowadzenie renowacji obiektów sportowych, a następnie musiało bezczynnie przyglądać się, jak stopniowo Hutnik traci prawo do terenów, które do niego należały od ponad 50 lat, a zasłużony klub, w promieniach sławy którego ogrzewało się kilka pokoleń krakowian, upada. Dla ścisłości - kibice nie byli bierni, ale ich protesty i apele nie przyniosły żadnego skutku. Nikt nie chciał ich wysłuchać. 
 

 

Fani wzięli sprawy w swoje ręce i dzięki inicjatywie Nowy Hutnik 2010 – sportowa wizytówka dzielnicy została uratowana i ma szansę na stopniowy rozwój. Przykład sukcesu tej oddolnej inicjatywy pokazuje, jak wielkie możliwości leżą w Nowej Hucie. Ich rezultaty mogłyby być dużo bardziej okazałe, gdyby także w samorządzie znalazły się osoby, które skłonne byłyby wysłuchać naszych racji i nas poprzeć. Może o to zadbać Paweł Derlatka.

 

Do tej pory  była mowa głównie o sporcie, bo tym wielu z nas żyje. Warto jednak podkreślić, że Paweł Derlatka poznał problemy naszej dzielnicy jak mało kto. Prowadził przez kilka lat różne działania kulturalne, muzyczne oraz biznesowe (w tym m.in. Club 1949 na os. Uroczym). Przekonał się, jak trudno – bez zrozumienia w Radzie Miasta Krakowa – osiągnąć zamierzone cele. Dlatego też podjął decyzję o starcie w wyborach.


Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że każdy ma swoje poglądy polityczne i szanujemy opinie każdego z Państwa na to, jak powinien funkcjonować samorząd w Krakowie, ale zachęcamy wszystkich, którzy chcą, by Nowa Huta miała swojego prawdziwego reprezentanta w Radzie Miasta do oddania głosu na Pawła Derlatkę.

 

Paweł Derlatka, lista nr 17 (Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego), miejsce nr 2

 

Okręg nr 7 (dzielnica XVI Bieńczyce oraz dzielnica XVIII Nowa Huta)