Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Krakus najlepszy w Memoriale M. Bobera i M. Jeziora

Środa, 30 stycznia 2013
Dość niespodziewanie Krakus Nowa Huta zdominował V Puchar Memoriałowy im. Michała Bobera i Michała Jeziora, który odbył się w niedzielę 27 stycznia br. w Nowej Hucie. Piłkarze Macieja Trzcionki nie dali szans rywalom na parkiecie, dzięki czemu dwóch zawodników Krakusa wygrało także klasyfikację na najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.

Styczniowy turniej drużyn juniorskich jest najważniejszym wydarzeniem, jakie organizuje powołana do życia w 2008 r. Fundacja Pamięci Michała Bobera i Michała Jeziora. Celem fundacji jest kutywowanie pamięci o tragicznie zmarłych młodych zawodnikach Hutnika, oraz pomoc innym sportowcom w rozwoju. Przez kilka lat działalności Fundacja pomogła wielu piłkarzom Hutnika, opłacając ich leczenie i rehabilitację, finansując naukę oraz obozy sportowe. Co roku w styczniu Fundacja organizuje cieszący się dużym prestiżem turniej dla zespołów juniorów starszych.

W tegorocznej edycji w rozgrywkach grupowych najlepsze były zespoły Krakusa Nowa Huta i Wisły Kraków, które z kompletem punktów awansowały do finału. W meczu kończącym turniej Krakus nieoczekiwanie zdominował faworyzowanych wiślaków i stosunkowo łatwo wygrał 3-1. W meczu o trzecie miejsce wystąpili kolejni potentaci - Hutnik Nowa Huta i Cracovia Kraków. Po dobrym i zaciętym spotkaniu na trzecim miejscu podium zameldowali się nowohucianie, którzy wygrali z "Pasami" 5-2.

Końcowa klasyfikacja V Memoriału im. M. Bobera i M. Jeziora:
1. Krakus Nowa Huta
2. Wisła Kraków
3. Hutnik Nowa Huta
4. Cracovia Kraków
5. Górnik Zabrze
6. GKS Katowice
7. SMS Kraków
8. Garbarnia Kraków
Więcej informacji na temat memoriału: pamietamy.com.pl

Piąty memoriał przeszedł już niemal do historii, ale każdy, kto chce pomóc Fundacji w realizacji jej działalności może jeszcze dołożyć swoją cegiełkę. Dzieki olbrzymiej ofiarności ludzi sportu Fundacja w najbliższych dniach prowadzi w serwisie Allegro.pl aukcję gadżetów sportowych. Wśród nich znajdują się koszulki z autografami m.in. reprezentacji Polski oraz Włoch, oraz wielu klubów, m.in. Anderlechtu Bruksela, PSV Eindhoven, Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Ruchu Chorzów, Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla . Na aukcjach znalazły się także m.in. piłki meczowe Wisły Kraków i Lechii Gdańsk, rakieta Urszuli Radwańskiej, rękawice Mariusza Wacha, czy koszulka z Igrzysk Olimpijskich w Londynie z podpisami Urszuli i Agnieszki Radwańskich.

Wykaz aukcji prowadzonych przez Fundację znajduje się pod poniższym linkiem: allegro.pl/listing/user.php

Szczęśliwych zwycięzców licytacji, oraz tych, którym się nie powiedzie zachęcamy do wspierania Fundacji poprzez przekazywanie na jej rzecz 1% podatku dochodowego za rok 2012. Ten gest nic nas nie kosztuje, a rzeczywiście pomoże w działaniu Fundacji, która od samego początku bardoz wydatnie wspiera zawodników Nowego Hutnika 2010. By pomóc Fundacji wystarczy w swoim rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Fundacji: 0000331751.