Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Jeśli dziś jest wtorek, to gramy w Pruszkowie

Poniedziałek, 28 września 2020
Nietypowo, bo we wtorek na stadionie Znicza w Pruszkowie Hutnik powalczy o punkty w kolejnym spotkaniu II ligi.
Z zespołem z Mazowsza hutnicy nie grali jeszcze żadnego oficjalnego meczu. Natomiast latem 2019 roku pokonali pruszkowian 1-0 w meczu sparingowym rozegranym na Suchych Stawach.
Po 5 kolejkach Hutnik i Znicz sąsiadują ze sobą w tabeli. Obydwa zespoły zgromadziły po 4 punkty. W ostatni weekend hutnicy zremisowali z Olimpią Grudziądz 2-2, zaś podopieczni trenera Artura Węski przegrali w Ostródzie 0-2. W kadrze Znicza jest kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością. Z Cracovii pamiętamy 34-letniego napastnika Dariusza Zjawińskiego. W Jagiellonii Białystok grał 32-letni Słowak, także były gracz Podhala Nowy Targ, Martin Baran. Skromniejsze epizody w Ekstraklasie mają: pomocnik Paweł Tarnowski, bramkarz Piotr Misztal i obrońca Marcin Rackiewicz.
Znicz przegrał trzy ostatnie mecze po 0-2 (w Chojnicach, u siebie ze Stalą i na wyjeździe ze wspomnianym Sokołem). Punkty zdobyli wygrywając w Lublinie (2-1) i remisując u siebie z Bytovią (1-1).
Sędzią meczu Znicz - Hutnik będzie Piotr Urban z Siedlec.
Początek spotkania we wtorek 29 września o godzinie 19:00