70 lat HKS (375) Koszykarki Hutnika Wicemistrzem Polski juniorek (1976)

Sobota, 26 września 2020

44 lata temu koszykarki Hutnika wywalczyły wicemistrzostwo Polski juniorek. W turnieju finałowym zawodniczki z Suchych Stawów najpierw pokonały Ślęzę Wrocław 71:61 (34:28), najwięcej punktów zdobyły Grzelewska 16, Morawska 16 i Doniec 14. W drugim meczu pokonały Stomil Olsztyn 55:51 (32:27), a najskuteczniejsza w tym spotkaniu była Doniec rzucając 21 pkt. W decydującym o mistrzostwie meczu młode zawodniczki z Nowej Huty uległy po dogrywce, jednym punktem Włókniarzowi Pabianice 49:50 (24:24, 48:48), najlepiej punktowały Morawska 12, Stanisławska 10. Srebrne medale zdobyły: Kazimiera Morawska, Bożena Czaja, Elżbieta Doniec, Mariola Stanisławska, Ewa Jędrzejewska, Elżbieta Zajdel, Danuta Madej, Urszula Kokoszka, Bożena Grzelewska i Barbara Śliwińska.