Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Z Olimpią Grudziądz po raz 1

Czwartek, 24 września 2020
W piątek 25 września 2020 roku na stadionie Garbarni przy ul. Rydlówka 23 odbędzie się mecz 5. kolejki II ligi, w którym Hutnik Kraków podejmie zespół spadkowicza z I ligi Olimpię Grudziądz. To pierwszy w historii kontakt pomiędzy tymi klubami. 
Po 4 kolejkach Hutnik i Olimpia zajmują miejsca w strefie spadkowej. Obydwa zespoły odniosły jedno zwycięstwo i trzy razy przegrały. Hutnik przegrał 3 kolejne spotkania wyjazdowe - we Wronkach, Polkowicach i Siedlcach i wraca na stadion, na którym pokonał na inaugurację rozgrywek GKS Katowice. 
Goście przegrali z Bytovią w Bytowie (0-2), oraz dwukrotnie u siebie - z Chojniczanką (1-3) i ostatnio nadspodziewanie wysoko z Sokołem Ostróda (0-4). Zwyciężyli natomiast na wyjeździe ze Stalą w Rzeszowie (1-0) w 3 kolejce. 
Drużynę Olimpiii prowadzi były trener m.in. juniorów Pogoni Szczecin i Wigier Suwałki Paweł Cretti. Bramkarzem Olimpii jest doświadczony Łukasz Sapela (147 meczów w Ekstraklasie), a czołowymi zawodnikami z pola obrońcy Damian Ciechanowski i Bartosz Widejko, afgański pomocnik grający dotąd w Holandii Omid Popalzay oraz portugalski napastnik Jose Embalo. 
Sędzią meczu Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz będzie Marcin Szrek z Kielc. 
Mimo nietypowej pory rozgrywania meczu zapraszamy kibiców na stadion Garbarni i zachęcamy do wsparcia zespołu gorącym dopingiem. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30.
Bilety w cenie 20 złotych można zakupić w sekretariacie klubu jeszcze w piątek od godziny 10:00 i w czwartek w barze Hattrick do 21:00. W kasach stadionu wejściówki nie będą sprzedawane.