70 lat HKS (371) Dwa medale lekkoatletów Hutnika na MPJ (1968)

Wtorek, 22 września 2020

Tego dnia 52 lata temu zakończyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkoatletyce. Reprezentanci Hutnika zajęli dwa medalowe miejsca, Zdzisław Serafin wywalczył srebro w biegu na 400m. ppł. z wynikiem 52,6s., a Jadwiga Polanowska zdobyła brąz w biegu na 100m. ppł. z czasem 15,2s. Tym rezultatem zawodniczka z Suchych Stawów ustanowiła rekord Polski w kategorii młodziczek, oraz rekord okręgu krakowskiego we wszystkich kategoriach, od młodziczek do seniorek. Ponadto Elżbieta Bieniek zajęła piąte miejsce w biegu na 200m. uzyskując czas 25,5s.