Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Za nami Mistrzostwa Małopolski w boksie

Niedziela, 20 września 2020
W hali Hutnika zakończyły się mistrzostwa Małopolski w boksie. Trzydniowa impreza zgromadziła około 90 pięściarzy i zakończyła się dużym sukcesem, zarówno na niwie organizacyjnej, jak i sportowym. 
W ostatnim dniu rozegrano walki finałowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich pięściarze Hutnika.
Napierw Szymon Gibek w wadze do 52 kg zwycieżył Dawida Orzecha z Brzeska. Następnie kolejny młodzieżowiec Hutnika Wiktor Łapczyński przegrał w wadze do 59 kg z Alanem Saternusem z Libiąża. Wreszcie Oskar Pawlina  w wadze do 72 kg uznał wyższość Igora Pyclika z Wisły. 
Wśród seniorów m.in. Mateusz Piech z Hutnika przegrał z Jarosławem Iwanowem z Wisły (60 kg), a wspierany dopingiem kibiców Hutnika Piotr Pisarczyk po emocjonującej walce pokonał decyzją sędziów 2-1 Mateusza Kowalczyka. Tytuł mistrzowski zdobył także Klemens Szczepaniak, którego finałowy rywal i klubowy kolega Daniel Derewecki nie wyszedł do walki z powodu kontuzji.
Szczepaniak zmierzył się na zakończenie turnieju w pokazowej walce z utytułowanym Sebastianem Rembeckim i zwyciężył w niej!
Wśród pozostałych walk warto zwrócić uwagę na porywającą walkę Tomasza Wyki (Nowohucki Klub Bokserski) z Kacprem Leżańskim z Wisły. Wyka wygrał pierwsze starcie, ale w drugim był liczony po nokdaunie. W trzeciej rundzie nowohucianin zaprezentował znakomity boks i zasłużenie zwyciężył w finale wagi do 69 kg. 

Na zdjęciu hutnicza reprezentacja: Piotr Pisarczyk, trener Tomasz Solarz, Oskar Pawlina, trener Krzysztof Prażuch, Szymon Gibek i Klemens Szczepaniak.