2L (4): Porażka w Siedlcach

Sobota, 19 września 2020
Nie udało się drużynie beniaminka z Nowej Huty przerwać serii porażek na boisku w Siedlcach. Po golu straconym w drugiej minucie doliczonego czasu gry hutnicy ulegli Pogoni 1-2.
W pierwszej wyrównanej części meczu gole nie padły. Gospodarze mogli zacząć efektownie już po kilkudziesięciu sekundach, gdy po akcji wypożyczonego z Górnika Zabrze Ghanijczyka Baidoo, strzał Kozłowskiego z bliskiej odległości obronił Smug. Hutnicy zrewanżowali się uderzeniem Lincy, po którym piłka trafiła w jednego rywali, uderzyła w poprzeczkę i opuściła boisko. Zmylony bramkarz Misztal miał w tym momencie dużo szczęścia. Okazje dla Pogoni mieli przed przerwą jeszcze B. Olszewski, który uderzył z rzutu wolnego w boczną siatkę oraz Baidoo, który nie trafił w piłkę na 5 metrze po dograniu z lewego skrzydła Wróblewskiego. Gorąco na murawie zrobiło się w 33 minucie, gdy rywala przy linii bocznej sfaulował S. Olszewski. Gracz Hutnika ujrzał żółty kartonik, a po chwili to samo spotkało krytykującego decyzję arbitra trenera Hutnika.
Początek drugiej połowy to okazja Pierzchały, po którego główce piłkę nad poprzeczką przeniósł Smug. W 59 minucie hutnicy objęli prowadzenie po precyzyjnym prostopadłym podaniu Świątka i strzale Hafeza w długi róg obok wychodzącego z bramki Misztala. W 62 minucie boisko opuścił grający na lewej obronie Antoniak, a jego miejsce na boisku zajął Tetych. Pięć minut później Marciniec podał na prawo do niepilnowanego Kozłowskiego, ten dograł na środek „szesnastki”, gdzie doświadczony Górski z zimną krwią doprowadził do wyrównania. W 89 minucie prawym skrzydłem uciekł Więdłocha, ale jego płaski strzał obronił Smug. Bramkarz Hutnika był jednak bezradny w 92 minucie, gdy ponownie z prawej strony Pogoni podawał tym razem Sewerzyński, a piłkę do bramki z bliska kierował Wróblewski.
Mecz, który był typowym meczem walki, układającym się na remis zakończył się niestety znów nie po myśli hutników.
Za tydzień w spotkaniu 5. kolejki Hutnik podejmie Olimpię Grudziądz.