70 Lat HKS (363) Udany debiut pingpongistów Hutnika w ekstraklasie (1965)

Piątek, 18 września 2020

Tego dnia 55 lat temu pingpongiści Hutnika zadebiutowali w ekstraklasie. W pierwszym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrali w Łodzi z miejscowym AZS-em. Gospodarze, brązowi medaliści mistrzostw Polski świetnie rozpoczęli to spotkanie. Po 90 min. gry prowadzili z beniaminkiem 5-0 w setach i do końcowego triumfu brakowało im jednej zwycięskiej partii. Kiedy wszyscy myśleli że zwycięstwo akademików to kwestia paru minut, obudzili się hutnicy. Goście z Nowej Huty wygrali kolejnych sześć pojedynków, wszystkie 2-0 i tym samym cały mecz 6-5. W drużynie Hutnika zagrali: Barbara Ratzko, Józef Petek, Wiesław Chajdecki, Czesław Knapik.