Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Z Górnikiem Polkowice po raz 3

Piątek, 11 września 2020
W niedzielę 13 września w Polkowicach odbędzie się mecz 3 kolejki II ligi, w którym miejscowy Górnik podejmie Hutnika Kraków. W pierwszych dwóch kolejkach obydwa zespoły zdobyły po 3 punkty. Górnik przegrał w Rzeszowie ze Stalą 1-2 i pokonał Sokoła Ostróda 3-0. Natomiast Hutnik po zwycięstwie na inaugurację z GKS Katowice 3-2 uległ we Wronkach Lechowi II 3-6. 
W dotychczasowej historii Hutnik mierzył się z tym rywalem dwukrotnie w sezonie 2001/2002. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwami Hutnika. 

Jesienią 2001 roku Hutnik kontynuował znakomitą passę zwycięstw. W Polkowicach pokonał zespół prowadzony przez Romualda Szukiełowicza 2-0. Bramki zdobyli Tomasz Bernas po dwójkowej akcji z Marcinem Chmiestem i właśnie Chmiest po kontrataku i podaniu Piotra Powroźnika. Zawodnicy w niemal perfekcyjny sposób zrealizowali plan taktyczny – cieszył się trener Hutnika Władysław Łach. Mimo sporych opóźnień w wypłatach krakowscy piłkarze po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, choć myśleli nawet o strajku i nie wyjeżdżaniu do Polkowic.
Wiosenne 3-2 z Górnikiem hutnicy przedłużyło czysto teoretyczne szanse hutników na pozostanie w drugiej lidze. Goście wystąpili w składzie z 39-letnim wychowankiem Hutnika Andrzejem Słowakiewiczem. Bramki dla Hutnika strzelali Tomasz Księżyc i Krzysztof Przytuła z rzutów wolnych oraz Serb Igor Kozoś po niesamowitym błędzie bramkarza gości Jacka Banaszyńskiego. Przy drugiej bramce dla Górnika nie popisał się też bramkarz Hutnika Marcin Cabaj, który praktycznie sam wbił sobie piłkę do bramki. Hutnicy, by podtrzymać marzenia o prolongacie drugiej ligi musieli dokonać arcytrudnej sztuki – wygrać na Bułgarskiej z liderującym Lechem. Niestety nie udało się to.