70 lat HKS (356) Awans lekkoatletów do II ligi (1977)

Piątek, 11 września 2020

43 lata temu lekkoatleci Hutnika wywalczyli awans do II ligi. Finałowy turniej o wejście do drugiej ligi odbył się w Kluczborku. Wzięło w nim udział 14 zespołów, awansować mogły tylko cztery. Zawodnicy Hutnika nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i pewnie wygrali zawody uzyskując 88,5 pkt. Drugie miejsce przypadło SZS-AZS Racibórz (69 pkt.), trzecie WFS Tarnów i Budowlanym Kielce (po 66,5pkt.). Swoje konkurencje wygrali: Zenon Dąbek w skoku w dal (7,03m.), Andrzej Lubas 110m. ppł. (14,5s.), Wojciech Jerzmanowski w biegu na 400m. (49,7s.), Iwona Andrzejuk w skoku w dal (5,48m.), Henryk Kotliński w rzucie młotem (50,70m.), Aleksandra Hyla w biegu na 100m. ppł. (15,5s.) i Wojciech Skóra w skoku o tyczce (4,00m.). Ponadto drugie miejsca zajęli: Andrzej Giza w biegu na 400m. ppł., Piotr Dusza w biegu na 200m., Jarosław Dorszewski w trójskoku.