70 lat HKS (352) Zwycięstwo 5-1 w Nowym Sączu (2000)

Środa, 9 września 2020

20 lat temu w meczu o trzecioligowe punkty Hutnik pokonał na wyjeździe Sandecje Nowy Sącz 5-1. Mecz dobrze zaczęli gospodarze, którzy zepchnęli hutników do głębokiej defensywy, ale dobrze w bramce gości spisywał się Rafał Skórski. Futboliści z Nowej Huty nastawili się na kontry, co zademonstrowali już w 19min. kiedy to Andrzej Białek sfinalizował szybka akcję swoich kolegów. Cztery minuty później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Marcin Makuch. W 26min. gospodarze złapali kontakt za sprawą Uluckiego, który wykorzystał jedenastkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 54min. Tomasz Bernas wykorzystał błąd defensora Sandecji i podwyższył na 3-1. W 66min. drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Marcin Kostera. Miejscowi rzucili się do ataku, jednak defensywa hutników spisywała się bez zarzutów, mało tego goście wciąż groźnie kontrowali. W 74min. trafienie na 4-1 zanotował Grzegorz Jasiak, a wynik meczu w 85min. ustalił na 5-1 Makuch. Trener Jerzy Kowalik posłał na boisko: Skórski - Kostera, Orzeszek, Szewczyk, Łatka - Makuch, Bernas (84 Bednarz), Przała (72 Przytuła), Kępa - Chmiest (81 Ciesielski), Białek (66 Jasiak)