CLJ U-17 (4): Derby dla Pasów

Niedziela, 6 września 2020
Sobotni derbowy mecz CLJ juniorów młodszych Hutnika z Cracovią zakończył się wynikiem 2-1 dla gości.
W pierwszej połowie Cracovia dłużej utrzymywała się przy piłce i miała kilka okazji dogodnych do zdobycia gola. W bramce Hutnika początkowo czyste konto zachowywał Paweł Dębosz, który kontynuuje tradycje rodzinne. Bramki Hutnika na przełomie lat 80-tych i 90-tych bronił jego ojciec Dariusz, wywalczając z Hutnikiem historyczny awans do I ligi i zaliczając dwa występy na poziomie Ekstraklasy.
W 25 minucie Dębosz był bez szans po dośrodkowaniu z kornera i strzale głową gracza Cracovii. Najlepsze szanse dla Hutnika mieli w tej cześci meczu Wiktor Kowalski i Mateusz Zębala. Pierwszy uderzył nieznacznie niecelnie, a drugiego powstrzymali obrońcy.
W 50 minucie Cracovia strzeliła gola na 2-0, a uczyniła to po dwumetrowym spalonym, czego nie był w stanie wychwycić sędzia liniowy, który podczas tego meczu miał duże problemy z nadążaniem za akcjami. Zawodnik będący na ofsajdzie zagrał wzdłuż bramki, a jego partner z zespołu skierował piłkę do bramki.
Przy stanie 0-2 hutnicy mieli kika szans bramkowych. Najlepszą Zębala, którego strzał głową z 5 metrów, po rzucie rożnym trafił w bramkarza Cracovii. W 84 minucie gospodarze wreszcie złapali kontakt bramkowy. Rezerwowy Filip Kogut przejął piłkę, podprowadził ją pod pole karne, podał do Adriana Obrzuda, który ściął do środka i ładnie trafił pod poprzeczkę. Po chwili po kontrataku okazję do wyrównania miał Kowalski, ale jego uderzenie obronił bramkarz.
W 90 minucie w polu karnym gości ewidentnie sfaulowany został Kowalski, ale sędzia nie podyktował "jedenastki". W doliczonym czasie meczu z rzutu wolnego strzelał jeszcze Obrzud, ale jego strzał obronił golkiper Cracovii.

CLJ U-17, 4 kolejka
Hutnik - Cracovia 1-2 (0-1)
Gol dla Hutnika: Obrzud.
HUTNIK: Dębosz, Strzałka, Zębala (85 Wolicki), Ozimek, Wielicki, Kowalski, Maj (62 Kowalczyk), Królikowski, Coulibaly, Łapczyński (62 Kogut), Obrzud.
Trener: Sosin.