Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

CLJ U-18 (4): Drugie zwycięstwo Hutnika

Niedziela, 6 września 2020
Pierwsza połowa sobotniego meczu CLJ U-18 Hutnika z Lechią Gdańsk była wyrównana. Konkretniejsi byli hutnicy, którzy w 39 minucie objęli prowadzenie po ładnej akcji. Alan Piskorz dograł z prawej strony, a Patryk Musiał pewnie umieścił piłkę w bramce.
W drugiej połowie Lechia zagrażała bramce Eryka Dudka głównie po stałych fragmentach gry. Gdańszczanie najlepszą okazję do wyrównania mieli, gdy ich zawodnik wychodził na spotkanie sam na sam z bramkarzem. Świetnie, na pograniczu faulu "nacisnął go" goniący Mikołaj Styrczula. Ostatecznie strzał lechisty był na tyle utrudniony, że nie sprawił większego kłopotu Dudkowi. Ze strony Hutnika w drugiej połowie groźnie strzelali Piskorz i Krystian Lelek, ale bramkarz gości był na posterunku i parował piłkę na rzuty rożne.
Hutnicy zagrali bardzo mądrze. Całą drużyna spisała się znakomicie. W środku pola poczynaniami świetnie dyrygowali Filip Kosakowski i Paskal Zgierski. Z konieczności na lewej obronie dobrze radził sobie pomocnik Michał Wróbel. W bramce pewny był zastępujący Kacpra Szewczyka Eryk Dudek.
Hutnicy pokazali hart ducha, podnieśli się po dotkliwej porażce w Łodzi i zwyciężyli po raz drugi w sezonie! Oby tak dalej.

CLJ U-18, 4 kolejka
Hutnik Kraków - Lechia Gdańsk 1-0 (1-0) Musiał 39.
HUTNIK: Dudek - Mróz, Kaczyński, Styrczula, Wróbel, Lelek (68 Gniecki), Kosakowski (88 Gierek), Zgierski (88 Oleś), Piskorz, Musiał (76 Kornaś), Pawela (76 Ogarek). 
Trener: Staszewski.