Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

2L (2): Porażka we Wronkach

Sobota, 5 września 2020
W drugiej kolejce 2. ligi Hutnik przegrał we Wronkach z Lechem II 3-6. Gospodarze wystawili mocny skład z 7 zawodnikami z kadry pierwszej drużyny i wygrali zasłużenie. Hutnicy walczyli ambitnie, byli bliscy wyrównania na 4-4, ale popełnili też poważne błędy w grze obronnej, co skrzętnie wykorzystali Sykora, Skóraś i spółka.
Hutnik rozpoczął obiecująco, bo od uderzenia Hafeza sprzed pola karnego w poprzeczkę w 2 minucie.
Po chwili akcję swoją prawą stroną przeprowadzili lechici. Strzał Skórasia obronił Smug, dobitka Sykory trafiła w Jaklika, wreszcie poprawka Czecha wylądowała w siatce.
W 11 minucie niepilnowany Szramowski z lewej flanki dynamicznie wszedł w pole karne. Ograł Kędziorę, Jaklika i efektownie przelobował Smuga.
W 35 minucie bramkarz Malenica wdał się w drybling we własnym polu karnym, piłkę zabrał mu Hafez i Chorwat sfaulował aktywnego Egipcjanina. Rzut karny pewnie na gola zamienił Stawarczyk. 
Przed przerwą gola na 3-1 zdobył Sykora. Kopnął piłkę z rzutu wolnego, a ta po rykoszecie wylądowała w bramce Hutnika. 
Gola na 3-2 zdobył Ozimek uderzając sprzed pola karnego w 54 minucie. Piłka otarła się o nogę Rogne i wylądowała w bramce Lecha II.
Już po kilkudziesięciu sekundach było 4-2. Tetych sfaulował Sykorę. Strzał Skórasia z rzutu karnego świetnie obronił Smug. Piłka odbiła się jednak od słupka i Skóraś poprawiając nie mógł nie skierować jej do bramki.
Hutnik nie zrezygnował i grał ofensywnie. W 60 minucie Hafez znakomicie wywarł presję na nieruchawym Rogne. Drąg świetnie dograł do Świątka, a ten z zimną krwią pokonał Malenicę. W 72 minucie mogło być 4-4, gdy strzał Świątka z ostrego kąta trafił w słupek. Hajduk dobijając z kilku metrów skierował piłkę wysoko nad bramką.
W 78 minucie znakomicie dysponowany Sykora przeprowadził szybką akcję, podał na prawo do Sobola, którego dogranie w pole karne niefortunnie do własnej bramki skierował Stawarczyk.
W 87 minucie na śliskiej murawie poślizgnął się Kędziora, Sobol podał do Skórasia, a ten podcinką po raz szósty pokonał Smuga.
Wydaje się, że o wyniku meczu w dużej mierze zadecydowało zestawienie personalne drużyn. Z siedmiu graczy Lecha z ekstraklasy kilku pokazało wczoraj wysokie umiejętności. Zwłaszcza dotyczy to Sykory i Skórasia. 
Napawać optymizmem musi na pewno postawa hutników w grze ofensywnej i ich futbol "na tak". Do poprawy jest sporo w grze obronnej całego zespołu. 

II liga, 2 kolejka
Lech II Poznań - Hutnik Kraków 6:3 (3:1)
1:0 Sykora 3,
2:0 Szramowski 11,
2:1 Stawarczyk 35 karny,
3:1 Sykora 44,
3:2 Ozimek 53,
4:2 Skóraś 55,
4:3 Świątek 59,
5:3 Stawarczyk 79 samob.,
6:3 Skóraś 87.
Lech II: Malenica - Czerwiński, Dejewski, Rogne, Smajdor - Skóraś (90 Kaczmarek), Muhar, Szramowski (82 Białczyk), Kołtański (64 Kryg), Sykora (82 Karbownik) - Sobol (90 Ratajczyk).
Ponadto na ławce: Radliński, Wachowiak, Andrzejewski, Tkocz.
Trener: Ulatowski.

Hutnik: Smug - Jaklik, Stawarczyk, Kędziora, Tetych (64 Olszewski) - Sobala (64 Hajduk), Drąg, Kieliś (82 Matysek), Świątek, Ozimek (82 Wójcik) - Hafez.
Ponadto na ławce: Szewczyk, Antoniak, Zając.
Trener: Janiczak.

Żółte kartki: Hafez dwie, Kędziora, Stawarczyk, Kieliś, Jaklik - Rogne, Sykora. Czerwona kartka: Hafez (90+3).
Sędziował: Ostrowski (Szczecin).
Widzów 0.


Bartłomiej Sowa
Foto: Daniel Szopa