70 lat HKS (343) Dobry mecz z Zagłębiem Lubin (1995)

Niedziela, 30 sierpnia 2020

25 lat temu w piątej kolejce najlepszego sezonu w ekstraklasie, piłkarze Hutnika pokonali na Suchych Stawach, po zaciętym meczu Zagłębie Lubin 3-2. Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze. Bramkę hutnicy strzelili już w 4min. kiedy to Waldemar Adamczyk dośrodkował do Andrzeja Jaskota, którego strzał zdołał jeszcze sparować Dreszer, ale już dobitka Zakariego Lambo była skuteczna. Dziewięć minut później goście wyrównali. Jacek Bobrowicz dał się zaskoczyć ni to strzałowi, ni to dośrodkowaniu Kałużnego. Do przerwy 1-1. Druga część rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od ataków miejscowych. W 50 min. z rzutu wolnego dośrodkował Ryszard Fudali, tor lecącej piłki zmienił głową Lambo, ale ta tylko ostemplowała słupek. Jednak co się odwlecze .... Dwie minuty później Lambo podał do Jaskota, a ten z głowy wyprowadził hutników na prowadzenie, 2-1. Goście zaczęli grać bardziej otwarcie, stwarzając przy tym całkiem niezłe sytuacje do zdobycia bramki, ale zawodziła ich skuteczność pod bramką Bobrowicza. W 85min. Hutnik prowadził 3-1. Leszek Walankiewicz zagrał do Krzysztofa Bukalskiego, a ten pomkną przez pół boiska i strzelił bramkę. Lubinianie zdołali jeszcze zmniejszyć straty w ostatniej minucie meczu za sprawą trafienia Najewskiego. Hutnik zagrał w składzie: Bobrowicz - Kowalik, Walankiewicz, Zając - Adamczyk (46 Ziółkowski), Romuzga, Bukalski, Fudali, Popczyński (72 Zięba) - Lambo, Jaskot (81 Stolarz)