70 lat HKS (341) 3-1 w drugoligowych derbach na Kałuży (1980)

Niedziela, 30 sierpnia 2020

40 lat temu w drugoligowych derbach zespół Cracovii uległ na własnym boisku Hutnikowi 3-1.Hutnicy wyszli na prowadzenie w 12 minucie kiedy to odbitą od poprzeczki po strzale Sysły piłkę dobił głową Bargieł. Na 2-0 podwyższył w 19 min. Stokłosa, który wykończył dwójkową akcję Przybyłowski - Bargieł. Do przerwy Hutnik prowadził 2-0. Po zmianie stron goście zanim strzelili trzeciego gola, nie wykorzystali siedmiu dobrych okazji, co obrazuje przebieg drugiej części meczu. W końcu w 84 min. Tyrce udało się pokonać bramkarz gospodarzy i było 3-0. Miejscowi honorowe trafienie uzyskali w 90 min. spotkania za sprawą byłego hutnika Błachny. Trener Zenon Baran wystawił następujący skład na ten pojedynek: Kocoń, Kil, Wiącek, Karaś, Kruszec, Bargieł, Stokłosa, Tyrka, Sysło, Przybyłowski, Orzeł, (63 Filosek).