70 lat HKS (339) Hutnicy eliminują Górnika Zabrze w IV rundzie PP (1989)

Sobota, 29 sierpnia 2020

31 lat temu piłkarze drugoligowego Hutnika w 1/16 Pucharu Polski wyeliminowali na Suchych Stawach wielokrotnego zdobywcę tego trofeum Górnika Zabrze. Hutnicy zwyciężyli we wspaniałym stylu. Już w 3min. Andrzej Sermak ostemplował słupek bramki gości. Gospodarze atakowali a goście strzelili bramkę. W 27min. prowadzenie dla zabrzan uzyskał Zagórski. Do przerwy wynik nie zmienił się. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, nadal atakowali piłkarze Hutnika. W 59min. kolejny słupek, tym razem po strzale Leszka Kraczkiewicza, a chwilę wcześniej niemal do pustej bramki nie trafił Krzysztof Bukalski. W końcu w 63 min. udało się wreszcie trafić miejscowym do siatki. W polu karnym piłkę otrzymał Sermak i tym razem nie dał szans bramkarzowi rywali, 1-1. Kiedy wszyscy kibice szykowali się już do dogrywki, na minutę przed końcem gry, na strzał zdecydował się Sermak. Huknął z 30 m., a piłka nabrała rotacji i wylądowała w samym okienku. Zasłużone zwycięstwo 2-1 dało awans do kolejnej rundy PP. Trener Władysław Łach posłał na boisko: Kwiatkowski - Walankiewicz, Wesołowski, Węgrzyn, Koźmiński - Kowalik, Sermak, Góra, Kraczkiewicz - Waligóra, Bukalski (55 Zięba)