Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Szymon Hajduk zawodnikiem Hutnika

Piątek, 28 sierpnia 2020
21-letni pomocnik Szymon Hajduk podpisał dziś roczny kontrakt z Hutnikiem Kraków (z opcją przedłużenia na kolejny sezon).
Od początku 2019 roku Hajduk grał w II-ligowej Resovii. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 22 meczach ligowych i 1 spotkaniu pucharowym, w którym zdobył bramkę przeciwko Hutnikowi Kraków na Suchych Stawach. 
Jesienią 2018 roku Hajduk grał w III-ligowej Wólczance Wólka Pełkińska, a jako junior reprezentował kluby krakowskie, m.in. lokalny Progres w rozgrywkach CLJ. 
Szymon jest synem Krzysztofa Hajduka, który w sezonie 1996/1997 występował w hutniczym zespole w I lidze i w Pucharze UEFA.
Hajdi, witamy na Suchych Stawach i życzymy wielu udanych meczów w barwach Hutnika!

PS: Szymon i inny tegoroczny nabytek - Mateusz Zając mają szansę zostać 4 i 5 zawodnikami w historii Hutnika, którzy zagrają w pierwszym zespole Hutnika podobnie jak ich ojcowie. Do tej pory dokonali tego: Jarosław Tyrka, Artur Tyrka (synowie Jana) i Michał Wiącek (syn Zbigniewa). 

bs