Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Hutnicy podziękują medykom!

Piątek, 28 sierpnia 2020

W najbliższą niedzielę swoje rozgrywki II ligowe zainaugurują zawodnicy Hutnika Kraków. Pierwszy zespół Hutnika na swój występ w oficjalnym meczu czeka od 7 marca. W tym czasie codzienne życie zupełnie zmieniło swe oblicze, a medycy stanęli przed olbrzymimi wyzwaniami, które przyniósł stan epidemii COVID-19.

- W związku z tym chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom, którzy w swej codziennej pracy muszą mierzyć się z koronawirusem - mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika - Postanowiliśmy część czasu reklamowego przeznaczonego do komercyjnego wykorzystania podczas spotkania Hutnik - GKS Katowice przeznaczyć na podziękowania dla nich. Trudno mi sobie nawet wyobrazić jak trudny był to dla nich okres, okres tej codziennej i ciężkiej pracy. - dodaje.

Przygotowane przez klub krótkie animacje pojawią się na bandach ledowych podczas transmitowanego przez TVP Sport meczu. W związku z tym, że obiekty Hutnika od Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w linii prostej dzieli zaledwie kilkaset metrów to właśnie symbolicznie logotyp tej placówki pojawi się w animacjach.

- Nasza drużyna w tym roku awansowała do II ligi, zawodnicy nie mieli sobie równych w rozgrywkach III ligi. Jednak tworząc klub sportowy doskonale wiemy, że za sukcesami naszych piłkarzy stoi także olbrzymie wsparcie sztabu szkoleniowego, pracowników technicznych i administracyjnych klubu czy zaangażowanie członków stowarzyszenia i kibiców - mówi Marcin Kądziołka, specjalista ds. marketingu i PR - Dostrzegam tutaj pewną analogię, dlatego chciałbym podkreślić, że nasze podziękowania kierujemy nie tylko do lekarzy i ratowników medycznych Specjalistycznego Szpitala im. Stefana Żeromskiego. Chcemy podziękować także wszystkim pracownikom bez których szpital nie mógłby normalnie funkcjonować. Dziękujemy Wam Sąsiedzi! - dodaje.

W czwartek, czyli w dniu ogłoszenia Krakowa strefą żółtą, odbyła się także sesja zdjęciowa drużyny. Poza tradycyjnymi ujęciami wykonano między innymi zdjęcia w klubowych maseczkach. W ten sposób klub chce przypomnieć wszystkim aby zadbali o siebie i swoich najbliższych, przestrzegali obowiązujących przepisów i pamiętali o higienie w swoim otoczeniu. Początek spotkania II ligi Hutnik Kraków - GKS Katowice zaplanowano na godzinę 13:30, w niedzielę 30 sierpnia. W związku z trwającym remontem na Suchych Stawach mecz zostanie rozegrany na obiekcie Garbarni.