70 lat HKS (336) 8-6 w karnych, awans Hutnika (1972)

Środa, 26 sierpnia 2020

48 lat temu piłkarze Hutnika wyeliminowali z rozgrywek o Puchar Polski mielecką Stal. Spotkanie rozegrane zostało na Suchych Stawach i rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych. Drugoligowy wówczas Hutnik zmierzył się z czołowym klubem pierwszej ligi jakim była Stal Mielec. Po 90 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy widniał wynik bezbramkowy, choć to miejscowi mieli więcej szans na zdobycie bramki. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. O awansie do kolejnej rundy PP zadecydować miały rzuty karne. Jedenastki lepiej wykonywali gospodarze, zwyciężając gości 8-6. Hutnik wystąpił w składzie: Drewniak, Krzyżanowski, Płaszewski, Czenczek, Bielewicz, Kowalczyk (91 Szumiec), Szewczyk, Ankus (91 Błachno), Stępkowski, Szczepankiewicz, Ząbek.