CLJ U-18 (2): Zwycięstwo po 356 dniach

Niedziela, 23 sierpnia 2020
1 września ub. roku juniorzy Hutnika wygrali w Biskupicach z Gwarkiem Zabrze 3-0. Dziś po prawie roku drużyna Dumy Nowej Huty sięgnęła po kolejne 3 punkty w Centralnej Lidze Juniorów.
Od początku meczu goście ze Szczecina zastosowali wysoki presing i stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką znakomicie dyspnowanego dziś Kacpra Szewczyka. W jednej z nich naszego golkipera wyręczył słupek.
W 32 minucie kapitalną akcję zbudowali hutnicy wymieniając między sobą kilkanaście podań. W jej końcowej fazie Bartłomiej Gierek rzucił długie podanie na lewą flankę do Patryka Musiała, któremu na obieg świetnie wyszedł Jakub Marcinkowski. Centrę "Marcina" do pustej bramki skierował Alan Piskorz
Hutnicy poszli za ciosem i w 43 minucie po podaniu Mateusza Gnieckiego  Piskorz znakomicie przymierzył z narożnika pola karnego po dalszym słupku i było 2-0.
W drugiej połowie goście rzucili się do ataków, a hutnicy grali z kontry. W 56 minucie Szewczyk kapitalnie interweniował, ale przy poprawce z kilku metrów gracza Pogoni nie miał już szans.
Pogoń w końcowej fazie przeważała, ale hutnicy grali ofiarnie w defensywie. Po jednej z kontr w końcówce meczu Piskorz przymierzył przy słupku z 16 metrów, ale bramkarz gości nie dał się pokonać.
Hutnicy po końcowym gwizdku odtańczyli taniec radości. Mamy nadzieję, że na kolejny sukces nie będą musieli czekać aż tak długo.