70 lat HKS (333) Złe miłego początki, Hutnik - Lech 2-1 (1994)

Piątek, 21 sierpnia 2020

26 lat temu w 4 kolejce sezonu 1994/95 Hutnik pokonał na Suchych Stawach poznańskiego Lecha 2-1. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości, bo już w 1 min. wyszli na prowadzenie. Piłkę do własnej bramki skierował Dariusz Romuzga. Hutnicy nie podłamali się i ruszyli do odrabiania strat. Udało im się to w 26min., a za swojaka zrehabilitował się Romuzga, który po krótkim rozegraniu wolnego z Andrzejem Ziębą huknął nie do obrony z 30m. W 45min. drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Wojtala z Lecha. Do przerwy remis 1-1. Zaraz po przerwie, szarżującego w polu karnym gości Grzegorza Krupę nieprzepisowo zatrzymał Bąk. Sędzia nie miał wyboru, karny dla Hutnika. W 46min. pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Krzysztof Bukalski. Do końca meczu nic się nie zmieniło i to miejscowi zainkasowali komplet punktów. Hutnik zagrał w składzie: Szypowski - Kowalik, Walankiewicz, Fudali - Krupa (60 Wojnecki), Romuzga (86 Bernas), Bukalski, Zięba, Sydorenko - Stolarz, Krzywda.