70 lat HKS (331) PUEFA, Hutnik - Sigma 3-1

Czwartek, 20 sierpnia 2020

24 lata temu na Suchych Stawach rozegrany został rewanż w rundzie wstępnej pucharu UEFA, Hutnik - Sigma. W pierwszym meczu wygrali Czesi 1-0. Spotkanie to rozpoczęło się fatalnie dla hutników, którzy już od 6min. przegrywali 0-1 po bramce Kovara. Musiała minąć jeszcze chwila żeby hutnicy się otrząsnęli. W 21 minucie boisko opuścił kontuzjowany Mariusz Wawrów, a jego miejsce zajął jak się później okazało bohater meczu Michał Stolarz. To właśnie Stolarz zainicjował akcję w 24 minucie. Uciekł prawą stroną i dośrodkował do Yahayi, który przyjął piłkę i z 14 metrów kropnął z półobrotu zaskakując pilnującego go obrońcę i bramkarza Sigmy, 1-1. W 39min. Hutnik wyszedł na prowadzenie za sprawą fantastycznie wykonanego rzutu rożnego przez Stolarza, który tak podkręcił piłkę że ta wpadła do bramki gości. Do przerwy 2-1. Od początku drugiej połowy gospodarze dążyli do zdobycia trzeciej bramki. Sztuka ta udała się w 71 min., kiedy to do centry Waldemara Adamczyka z cornera najwyżej wyskoczył Dariusz Romuzga, i piękną główką pokonał Vaniaka, 3-1. W tym momencie stadion oszalał z radości, a do końca meczu po Nowej Hucie niosło się nieustające i gromkie HKS!, HKS!, HKS! Goście rzucili się do odrabiania strat, ale nie zdołali już odwrócić losów meczu i z awansu mogli cieszyć się hutnicy. Trener Jerzy Kasalik wystawił następujący skład: Szypowski, Zając (78.Krzywda), Walankiewicz, Motyka, Fudali, Wawrów (22.Stolarz), Romuzga, Jamróz, Zięba (62.Sosin), Adamczyk, Yahaya.