Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Rezerwy grają dalej w Pucharze Polski

Środa, 19 sierpnia 2020
Rozegrany dziś w Baranówce mecz III rundy Pucharu Polski w rejonie Kraków zakończył się zwycięstwem Hutnika II. Hutnicy, w składzie z Krzysztofem Świątkiem, Łukaszem Kędziorą, Przemysławem Antoniakiem i Bartoszem Tetychem nie dali większych szans występującemu w klasie A zespołowi Eklera Baranówka. Początkowa faza meczu była dość wyrównana. Dwie okazje mieli gospodarze, ale Arkadiusz Kaczyński wybił piłke z linii bramkowej, a Kacper Szewczyk popisał się świetną paradą. Pod drugą bramką główkę Kędziory sprzed bramki wybił obrońca, a Antoniak przestrzelił w dobrej sytuacji. 
W 36 minucie o piłkę do końca powalczył Filip Barabasz, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy z bramkarzem, a Sebastian Maderak trafił do pustej bramki. W 45 minucie zawodnik gości wybił piłkę zmierzającą do bramki ręką z linii bramkowej i opuścił boisko z czerwoną kartką. Bramkę do szatni (ta była oddalona od boiska o 300 metrów, więc hutnicy przerwę spędzili na ławce rezerwowych) z rzutu karnego zdobył Kędziora.
W drugiej połowie Hutnik zdobył kolejne cztery gole. Najpierw zza pola karnego celnie uderzył Paskal Zgierski. Po chwili Igor Pawela ładnie przyjął piłkę w polu karnym i ze stoickim spokojem uderzył w dalszy róg. W międzyczasie kapitan Eklera Kaczmarczyk trafił do bramki Szewczyka lobem z ponad 40 metrów. Na 5-1 podwyższył Jakub Ogarek po akcji lewą flanką Jakuba Marcinkowskiego. Wynik meczu ustalił kolejny zmiennik Kamil Oleś.
Hutnicy mieli jeszcze kilka okazji, m.in. trafiali w słupek i poprzeczkę. Raz też ośmieszył się arbiter meczu nie przerywając gry po tym jak w polu karnym obrońca Eklera złapał w pół Kaczyńskiego. 
W kolejnej rundzie Hutnik II zagra w Bęble z Orłem. Mecz odbędzie się 1 września. Przypomnijmy, ze pierwszy II-ligowy zespół Hutnika w tej edycji (2021/2022) wystąpi od razu w fazie centralnej Pucharu Polski (w sierpniu 2021 r.)

Puchar Polski III runda w rejonie Kraków
Ekler Baranówka - Hutnik II 1-6 (0-2)
Bramki: Kaczmarczyk 65 - Maderak 36, Kędziora 45k., Zgierski 48, Pawela 53, Ogarek 75, Oleś 83.
HUTNIK II: Szewczyk - Maderak (60 Kopeć), Kędziora (80 Wieczorek), Kaczyński, Tetych (70 Marcinkowski) - Kornaś, Zgierski, Barabasz (65 Oleś), Świątek, Antoniak - Pawela (65 Ogarek)
Trener: Janiczak.