70 lat HKS (326) Debiut Jaskota, premierowy gol M.Zająca w ekstraklasie (1995)

Środa, 19 sierpnia 2020

25 lat temu w 3 kolejce ekstraklasy, sezonu 1995/96 piłkarze Hutnika pokonali na Suchych Stawach Stal Mielec 3-0. Od początku spotkania stroną dominującą byli hutnicy. W 21min. gospodarze obieli prowadzenie za sprawą Dariusz Romuzgi, który celnie główkował po dośrodkowaniu Andrzeja Jaskota z cornera. Na 2-0 w 37min. podwyższył Marek Zając strzałem z 25m., Był to jego pierwszy gol w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie miejscowych. W drugiej połowie piłkarze Hutnika zwolnili tempo gry, cały czas kontrolując wydarzenia na boisku. Wynik meczu na 3-0 ustalił w 73min. Waldemar Adamczyk wykańczając podanie debiutującego w Hutniku Jaskota. Skład gospodarzy: Szypowski - Wojnecki, Walankiewicz, Zając - Zięba (71 Adamczyk), Romuzga, Bukalski, Fudali, Popczyński (66 Stolarz) - Lambo, Jaskot (84 Ziółkowski)