70 lat HKS (321) Debiut Małego, Hutnik - Stal Stalowa Wola 5-0 (1985)

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

35 lat temu piłkarze Hutnika w meczu o drugoligowe punkty ograli na Suchych Stawach Stal ze Stalowej Woli 5-0. W meczu tym debiutowali Waldemar Góra i Leszek Kraczkiewicz. Hutnicy szybko rozpoczęli strzelanie, bo już w 5 min. na listę strzelców wpisał się Bargieł popisując się kapitalnym uderzeniem zza szesnastki. Druga bramkę strzelił głową Szczecina, który wykorzystał dokładne podanie Sysły w 15min. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na następnego gola kibice musieli czekać do 63min. kiedy to Śmiałek celnie główkował do bramki po zagraniu Putka. Minutę później było już 4-0. Szczecina po raz drugi trafił do siatki stalówki. Wynik meczu na 5-0 ustalił w 71min. Śmiałek, który zdobył swojego drugiego gola i drugi raz po strzale głową. Trener Janusz Wójcik posłał na plac gry w tym meczu: Kocoń - Słowakiewicz, Kot, Dybczak, Śmiałek - Sysło, Bargieł, Putek (70 Góra), Wójcik - Fait, Szczecina (77 Kraczkiewicz).