70 lat HKS (320) Drugi mecz i drugie zwycięstwo 6-0 (1975)

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

45 lat temu w swoim drugim meczu kampanii 1975/76 piłkarze Hutnika wygrali ze Skawinką na Suchych Stawach 6-0. Był to kolejny wykonany krok w drodze do II ligi. Futboliści z Nowej Huty dominowali przez całe spotkanie. Pierwszą bramkę już w 3 min. spotkania uzyskał Stój. Na 2-0 podwyższył w 32min. Stokłosa, a 4 min. później było 3-0, tym razem na listę strzelców wpisał się Bławat. Do przerwy tylko! 3-0. Po zmianie stron hutnicy dorzucili kolejne trzy trafienia. Najpierw Stój zanotował dublet w 47min. W 76 gola głową zdobył junior Maciejowski, a wynik spotkania ustalił, kompletując przy tym hattrica Stój, trzy minuty przed końcem spotkania. Hutnik wystąpił w składzie: Urbańczyk (Nowak), Kruszec, Gładysek, Wojtysko, Bławat, Płaszewski, Szumiec (Ziółkowski), Zemełka (Stokłosa), Maciejowski, Stój, Konieczny.