Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

CLJ U-17 (1): Dobry początek drużyny Sosina

Niedziela, 16 sierpnia 2020
 Bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon w Centralnej Lidze juniorzy młodsi Hutnika. Podopieczni trenera Łukasza Sosina, którego asystentem jest Maksymilian Habowski pokonali Karpaty Krosno 3-1. W 13 minucie niedawny podopieczny trenera Pawła Byrskiego Filip Kogut zaskoczył bramkarza górnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów. W 38 minucie ten sam piłkarz podwyższył na 2-0, a ładną solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził zawodnik mający korzenie polsko-malijskie - pozyskany z SMS-u Kraków Lamine Coulibaly. Zawodnik ten efektownie mijał piłkarzy gości po czym zagrał spod linii końcowej na 10 metr do Koguta, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Trzeciego gola dla Hutnika strzelił Mateusz Zębala w 68 minucie.  Wcześniej prawą stroną rajd przeprowadził Wiktor Kowalski, do którego wyszedł bramkarz, a on zagrał do będącego na lepszej pozycji Zębali. Goście honorowego gola strzelili w 72 minucie z rzutu wolnego wykonywanego z około 20 metrów, na wprost bramki Hutnika. Strzał gracza Karpat wylądował w okienku bramki bronionej prez Eryka Dudka.
Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Po zmianie stron goście musieli gonić wynik i byli więcej czasu przy piłce. Krośnianie często dośrodkowywali, ale wszystkie wrzutki pewnie wyłapywał Dudek, który był też na posterunku po strzałach graczy Karpat. W drugiej połowie ładną indywidualną akcję przeprowadził Adrian Obrzud, który minął dwóch obrońców i bramkarza, ale w ostatniej chwili zablokował go trzeci defensor Karpat. 
W kolejnym meczu hutnicy zagrają na wyjeździe z Motorem Lublin.

CLJ U-17 gr. D, 1 kolejka
Hutnik - Karpaty Krosno 3-1 (2-0) Kogut 13 (w), 38, Zębala 68 - Głód 72 (w).
HUTNIK: Dudek - Kowalczyk (46 Ozimek), Wolicki, Obrzud (81 Maj), Wielecki, Kowalski, Królikowski, Kogut, Łapczyński (46 Pietras), Coulibaly, Zębala (88 Bogacz)