70 lat HKS (319): Złoto Kurka i Tomaszewskiego (1987)

Niedziela, 16 sierpnia 2020
 33 lata temu lekkoatleci Hutnika wywalczyli dwa złote medale 63. Mistrzostw Polski. Mistrzami kraju zostali Piotr Kurek w biegu na 1500m. z czasem 3.45,03, oraz Mariusz Tomaszewski w rzucie młotem z wynikiem 69,06m. W mistrzostwach startowało 18 reprezentantów kluby z Suchych Stawów. Sztafeta pań 4x400m zajęła piątą lokatę, Janusz Banaś był 6 w skoku w dal (7,43m), również 6 miejsce zajął Marian Borcz w biegu na 3000m. z przeszkodami (8:36,36s.). Siódma była Agata Mikunda w biegu na 400m. ppł. ustanawiając swój rekord życiowy 61,11.Kontuzje z finałów wyeliminowały Roberta Kseniaka (400m.) i Wacława Filka (rzut młotem).

Na zdjęciu: Piotr Kurek

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie