70 Lat HKS (316) Siódme, najwyższe zwycięstwo piłkarzy w historii (2009)

Sobota, 15 sierpnia 2020

11 lat temu piłkarze Hutnika odnieśli jedno ze swoich najwyższych zwycięstw w historii. W meczu o trzecioligowe punkty pokonali na Suchych Stawach Lubrzanke Kajetanów 9:0. W 15min. strzelanie rozpoczął Sebastian Jagła, który przymierzył z 30m. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Dawid Szewczyk, który również popisał się celnym strzałem z dystansu i było 2-0. Na 3-0 w 41min. podwyższył Marcin Pasionek trafiając z wolnego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W 50min. Kamil Białkowski skorzystał z podania Krzysztofa Świątka i było 4-0. Dziewięć minut później Szewczyk huknął z 30m. zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu, 5-0. W 61min. rzut karny egzekwował Rafał Brzeziański. Golkiper Hutnika trafił w poprzeczkę, ale dobitka Pawła Pyciaka była już skuteczna, 6-0. Na 7-0 trafił z rzutu wolnego Szewczyk, czym skompletował hattricka, była 83 minuta. W 84min. kolejny karny dla gospodarzy, tym razem pewnym strzelcem okazał się Świątek, 8-0. Wynik spotkania na 9-0 ustalił Pyciak wykańczając akcję Świątka. Trener Dariusz Sikliński posłał w tym meczu na boisko: Brzeziański - Czajka, Pasionek, Garzeł, Jagła - Pyciak, Świątek, Tabak (66 Nawrot), Białkowski (67 Dziadzio) - Gil, Szewczyk.