70 Lat HKS (315) Przywitanie olimpijczyków, Hutnik - Pogoń 3-0 (1992)

Sobota, 15 sierpnia 2020

28 lat temu na Suchych Stawach w ekstraklasowym pojedynku stanęli naperzciw siebie piłkarze Hutnika Kraków i Pogoni Szczecin. Przed meczem przywitani zostali olimpijczycy z Barcelony, Marek Koźmiński i Mirosław Waligóra z Hutnika, oraz Dariusz Adamczuk z Pogoni. Od pierwszych minut przewaga należała do gospodarzy. W 19min. Stolarczyk faulował Waligórę w polu karnym, a arbiter tego spotkania bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Robert Kasperczyk, który jednak przestrzelił karnego. Kasper zrehabilitował się trzy minuty później zamieniając podanie Leszka Kraczkiewicza na gola. Hutnicy dalej napierali na bramkę strzeżoną przez Majdana, zawodziła jednak skuteczność. Na skrzydle szalał Mały wkręcając w murawę raz po raz zagubionych portowców. Do przerwy 1-0 dla Hutnika. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, nadal na boisku panowali gospodarze. W 52min. rzut rożny egzekwował Waligóra, posłał piłkę do nadbiegającego Kazimierza Węgrzyna, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce, 2-0. W 63min. wynik meczu na 3-0 ustalił Waligóra, który otrzymał dokładne podanie od Kraczkiewicza, minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Hutnicy zagrali w składzie: Tyrpa (82 Szypowski) - Walaniewicz, Wesołowski, Węgrzyn, Fudali - Popczyński, Bukalski, Hajto, Kraczkiewicz - Waligóra, Kasperczyk.