70 Lat HKS (314) Udany debiut piłkarzy w drugiej lidze (1965)

Sobota, 15 sierpnia 2020

55 lat temu piłkarze Hutnika w drugoligowym debiucie pokonali spadkowicza z pierwszej ligi, szczecińską Pogoń 3-1. Pierwsza bramka padła w 33min. z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem był Gajewski. Do przerwy hutnicy prowadzili 1-0. Po zmianie stron Pogoń wyrównała. W 60min. bramkę dla zespołu gości strzelił Krasucki. Piłkarze z Suchych Stawów ruszyli do ataku czego efektem były dwa trafienia. Najpierw w 72min. Gajewski zdecydował się na strzał, po drodze piłka trafiła w jednego z obrońców i lobem nad bramkarzem wpadła do siatki. Siedem minut później wynik spotkania na 3-1 ustalił Michalik, który po minięciu paru obrońców Pogoni umieścił piłkę w bramce. Hutnik wystąpił w składzie: Pajor - Rodak, Król, Jarczyk, Świerkosz - Kowalczyk, Witkowski - Droździok, Gajewski, Śmiałek, Michalik