Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Rozmowa z Patrykiem Kajderowiczem

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020
 Rozmowa z Patrykiem Kajderowiczem - koordynatorem ds. szkolenia w Hutniku Kraków.

Tak jak informowaliśmy wraz z początkiem sierpnia pracę w naszym klubie rozpoczyna Patryk Kajderowicz, który pełnił będzie funkcję trenera koordynatora pionu szkolenia Akademii.
Zapraszamy do lektury wywiadu, w którym opowiada on o sobie, swojej nowej roli, a także planach szkoleniowo – organizacyjnych Akademii.

Ostatnie dwa lata spędził Pan w kierowanej przez Dyrektora Marka Śledzia Akademii Rakowa Częstochowa, która uważana jest za jedną z najlepszych ośrodków szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. Jakie wrażenia towarzyszyły pracy w tym miejscu?

- Dokładnie. Miałem wielką przyjemność współpracy z Akademią RKS Raków Częstochowa, w której to proces szkoleniowo – organizacyjny i standardy mu towarzyszące stoją na bardzo wysokim poziomie. Niewątpliwie ubiegłe 2 lata, które spędziłem w Częstochowie efektywnie wpłynęły na mój szkoleniowy i osobisty rozwój, który pojawił się na bazie zdobytych doświadczeń oraz nabytej wiedzy. W Częstochowie spotkałem również mnóstwo wyjątkowych osób, które przyczyniły się do tego, że mój pobyt w tym klubie mogę oceniać w samych superlatywach. Oczywiście na ich czele stoi wspomniany już Dyrektor Marek Śledź, który na zawsze pozostanie wyjątkową osobą w moim życiu, ponieważ bardzo dużo mu zawdzięczam.

Jak to się stało, że kolejnym przystankiem na Pana trenerskiej drodze będzie nasza Akademia?

- Decyzja o wyprowadzce z Częstochowy była dla mnie na pewno jedną z trudniejszych w życiu, ponieważ spełniałem się tam zawodowo, prywatnie również byłem szczęśliwy. Wspólnie z małżonką uznaliśmy jednak, że ze względów prywatnych najlepszą decyzją na ten moment będzie przeprowadzka do Krakowa, gdzie chcielibyśmy podjąć się kolejnych wyzwań, zarówno zważając na prywatne, a także szkoleniowe funkcjonowanie. W kwestii Hutnika Kraków wszystko zaczęło się od mojego spotkania z Panem Dyrektorem Michałem Wiąckiem, na którym to poruszyliśmy kwestię ewentualnej współpracy w Hutniku w roli koordynatora ds. szkolenia. Po kilku dniach doszło do ponownego spotkania, w którym udział wziął również Pan Prezes Artur Trębacz. Przedstawiłem na nim swoją ideę funkcjonowania w takiej roli, która to spotkała się z akceptacją ze strony Zarządu Klubu. Po pracy w Rakowie Częstochowa bardzo zależało mi, aby trafić do klubu, w którym będę się rozwijał, ponieważ jest to dla mnie bardzo istotna część życia, a za takie miejsce uważam właśnie Hutnik, w którym to widzę bardzo duży potencjał. Wierzę, że mogę pomóc w jego efektywnym wykorzystywaniu. Uważam, że klub z takimi kibicami, tradycjami, aspiracjami zasługuje na to, aby posiadać dobrze funkcjonującą Akademię. Wychowanie zawodników na wysokim poziomie, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy charakteryzowali się będą określonymi wartościami osobowościowymi i po prostu poradzą sobie w życiu stanowi dla nas priorytet. Podsumowując jestem bardzo zadowolony, że ostatecznie to Hutnik będzie miejscem, w którym będę mógł pracować i realizować się w swojej pasji.

Jakie ma Pan plany związane z Akademią?

- Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem i obiektów należących do Hutnika przy Suchych Stawach i tego ile już pracy włożono w budowę Akademii w przeciągu tych ostatnich lat. Osobom, które się do tego przyczyniły należą się niewątpliwie duże słowa uznania. Moją rolą będzie przede wszystkim wsparcie trenerów i całego procesu szkoleniowo – organizacyjnego. Chciałbym, aby docelowo trenerzy mogli jak najbardziej skupić się na pracy „stricte” szkoleniowej, aby posiadali odpowiedni komfort pracy. Pragnę nieść im pomoc i duże wsparcie, chcę być po prostu dla nich w każdej chwili, sytuacji, która będzie tego wymagała. Jeżeli trener będzie czuł wspomniane wsparcie i zagwarantuje mu się odpowiednie warunki przełoży się to na jakość szkolenia i w tym kierunku zamierzamy podążyć. Na początku jednak chciałbym bardzo dobrze poznać każdą drużynę, każdego zawodnika, każdego trenera, czy też osobę pracującą w klubie ponieważ według mnie to klucz do tego, aby sukcesywnie, krok po kroku rozwijać poszczególne standardy szkoleniowo – organizacyjne. Powstanie struktury organizacyjnej Akademii, w której to miejsce dla siebie znajdą nowe inicjatywy opierające się o filary szkoleniowe, organizacyjne, a także edukacyjne, rozwój programu szkolenia opierającego się o model gry oraz przede wszystkim unifikacja i usystematyzowanie wszystkich działań szkoleniowo - organizacyjnych w Akademii to zadania, które we współpracy z Panem Dyrektorem Michałem Wiąckiem realizacji będę się podejmował. Będziemy dążyli do tego, aby pozytywnie wpłynąć na efektywne wykorzystanie infrastruktury i odpowiednią organizację pracy, pragniemy zintensyfikować działania związane z pomysłem szkoleniowym, a także zatrudniać jak najbardziej kompetentną kadrę szkoleniowo-organizacyjną. Naszym celem jest kompletny i długofalowy rozwój każdego zawodnika, któremu pragniemy stworzyć najlepsze do tego środowisko.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Więcej o nowym koordynatorze ds. szkolenia znaleźć można poniżej:
https://rakow.com/aktualnosci/patryk-kajderowicz-praca-w-rakowie-byla-spelnieniem-marzen-8188?fbclid=IwAR3T34DgDqvJOE-bQG9Sit_UUWpooEbkeWD51CN9NM87u0WRoV6CJ7CxVuM