70 lat HKS (307) Cracovia - Hutnik 1-7 w drugoligowych derbach (1970)

Sobota, 8 sierpnia 2020

50 lat temu na stadionie Cracovii odbyły się drugoligowe derby. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Hutnika, bo aż 7-1. Strzelanie już w 1 min. rozpoczął Płaszewski, który celnie główkował. Na 2-0 w 19min. podwyższył Ząbek, któremu zagrywał Ankus. Następnie dwa razy w 23 i 28 min. na listę strzelców wpisał się Szczepankiewicz. Piątą bramkę w meczu, a swoją drugą strzelił Ząbek w 34min. Do przerwy Hutnik prowadził 5-0. W drugiej połowie piłkarze z Nowej Huty wyraźnie spuścili z tonu i tylko dwa razy trafili do bramki gospodarzy. Najpierw w 69min. swojego hattricka skompletował Ząbek, następnie w 80min. również Szczepankiewicz trafił po raz trzeci, dobijając strzał Kasalika który wylądował na słupku. W 73min. gospodarze uzyskali honorowego gola za sprawą Sroki. Trener Władysław Giergiel desygnował do gry w tym meczu: Królikowski, Drobny, Herman, Czenczek, Bielewicz, Sacher, Ankus (46' Krzeczowski, 60' Kowalczyk), Płaszewski, Ząbek, Kasalik, Szczepankiewicz