Sparingi: 5-1 z Termalicą II, 6-3 z juniorami

Sobota, 1 sierpnia 2020
  W dzisiejszych dwóch meczach sparingowych Hutnik wygrał z IV-ligowym teamem Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 5-1 oraz pokonał juniorów Hutnika 6-3.
W pierwszym meczu prowadzenie objęli goście z rzutu karnego w 22 minucie. W 45 min. Filip Handzlik sfinalizował podanie Dawida Lincy i wyrównał.
W ciągu 8 minut po przerwie Hutnik zdobył cztery gole. W 47 minucie Krzysztof Świątek trafił z ostrego kąta. W 49 minucie dośrodkował Bartosz Tetych, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, z czego skwapliwie skorzystał Kami Sobala. W 51 min. Świątek zagrał wzdłuż bramki, a Tetych dopełnił formalności. W 53 min. Linca ograł obrońcę,  mocno strzelił z 16 metra, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce.
W drugim meczu gole dla seniorów strzelali: Adrian Wójcik (2), Patryk Matysek, Miłosz Drąg (strzał z połowy boiska) i dwaj zawodnicy testowani (w tym jeden ze Słowenii). Dla juniorów trafiali Patryk Musiał, Paskal Zgierski i Alan Piskorz.
W meczu z juniorami poważnie wyglądającej kontuzji doznał Jakub Czarniecki. Został przewieziony do szpitala.
W pierwszym meczu Hutnik rozpoczął grę w składzie: Dul - Jaklik, Zając, Styrczula, Czarniecki, Sobala, Drąg, Świątek, Linca, Tetych, Handzlik. Po przerwie zagrało także 4 zawodników testowanych oraz Hafez i Zdebski.
W drugim sparingu wystąpili też m.in.: Pyciak, Kędziora, Antoniak, Matysek, Reczulski, Wójcik i kolejni dwaj testowani.
W środę 5 sierpnia Hutnik zagra w Ustroniu sparing z beniaminkiem Ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała, a we wtorek 11 sierpnia zmierzy się w Nowym Sączu z I-ligową Sandecją. Od 12 do 16 sierpnia hutnicy przebywać będą na letnim obozie.