70 lat HKS (300) Awans piłkarzy do II ligi (1965)

Sobota, 1 sierpnia 2020

55 lat temu piłkarze Hutnika wywalczyli awans do II ligi. Hutnicy w decydującym meczu o wejście do II ligi, pokonali na Suchych Stawach Bałtyk Gdynia 3-1. Już w 1 min. Witkowski ostemplował słupek brami gości. Chwilę później było 1-0 dla gospodarzy. Po składnej, zespołowej akcji do siatki trafił Droździok. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na początku drugiej części meczu gdynianie wyrównali. W 48min. do remisu doprowadził Braun. Po chwilowym kryzysie futboliści z Suchych Stawów wrócili do swojej gry, czego efektem były dwa trafienia Gajewskiego. Bramkę na 2-1 strzelił po indywidualnej akcji w 60min., natomiast na 11 minut przed końcem huknął z 25m. nie do obrony i było 3-1. Takim wynikiem zakończył się ten pojedynek, a zawodnicy utonęli w objęciach kibiców. Trener Marian Jabłoński posłał na boisko w tym meczu: Pajor, Rodak, Król, Świerkosz, Kowalczyk, Jarczyk, Wach, Gajewski, Witkowski, Droździok, Michalik.