70 lat HKS (298) Wygrana w derbach z Wisłą 2-0 (1996)

Piątek, 31 lipca 2020

24 lata temu na Suchych Stawach Hutnik pokonał w derbach Krakowa Wisłę 2-0. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli hutnicy, ale nie potrafili tego udokumentować golem. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i to przyjezdni mieli więcej z gry. Wiślacy atakowali, a Hutnik strzelił bramkę. W 55 min. prowadzenie gospodarzom pięknym strzałem dał Bartłomiej Jamróz. W 64min. Grzegorz Motyka otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Sytuacja wyrównała się 11 minut później gdy za niesportowe zachowanie z boiska został wyrzucony gracz Wisły, Kameruńczyk Feutchine. Wynik meczu na minutę przed jego końcem ustalił Mariusz Krzywda, który wykorzystał podanie Moussy Yahai i przelobował wychodzącego z bramki Sarnata. Trener Jerzy Kasalik posłał na boisko: Szypowski - Wojnecki (26 Jamróz), Motyka, Kaliszan - Wawrów (22 Walankiewicz), Stolarz (86 Krzywda), Romuzga, Ozimek, Zając - Adamczyk, Yahaya.