70 lat HKS (297) Juniorzy po raz pierwszy Mistrzem Polski (1985)

Piątek, 31 lipca 2020

35 lat temu juniorzy Hutnika po raz pierwszy w historii zastali Mistrzem Polski w piłce nożnej. W pierwszym meczu finałowym, rozegranym 27 lipca na Suchych Stawach hutnicy nie dali szans Górnikowi Zabrze zwyciężając 4-1. Pierwsi bramkę w tym meczu w 10min. strzelili zabrzanie. Jednak już minutę później był remis, gola na 1-1 strzelił Waldemar Góra. Prowadzenie hutnikom w 37min. dał Artur Tyrka, który na minutę przed końcem meczu ustalił wynik na 4-1. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Jacek Wójcik. W rewanżu Górnik wygrał 3-1, był to jednak za mało i to hutnicy mogli cieszyć się ze złotego medalu. Bramkę w tym meczu dla Hutnika zdobył Stanisław Kozik. Mistrzostwo wywalczyli: Waldemar Góra, Andrzej Pater, Robert Kasperczyk, Artur Tyrka, Dariusz Garcarz, Krzysztof Bereziecki, Paweł Szcześniewski, Jan Sikora, Janusz Maj, Józef Strzelec, Zenon Nowak, Jacek Kula, Bogusław Woźniak, Artur Szempliński, Robert Żuchowski, Stanisław Kozik, Piotr Maciantowicz, Jacek Wójcik, trener Edward Gajewski.