70 lat HKS (237) Cztery medale lekkoatletów na MP 1983

Sobota, 27 czerwca 2020

Tego dnia 37 lat temu zakończyły się 59. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Reprezentanci Hutnika wywalczyli na nich cztery medale. Srebrne krążki zdobyły, w pchnięciu kulą z wynikiem 15,26 Janina Niżnik, oraz sztafeta kobiet 4x100m w składzie Barbara Białek, Barbara Zgadzaj, Małgorzata Litewka i Bernarda Ligęza które uzyskały czas 46,84. Brązowe medale wywalczyły Janina Niżnik w rzucie dyskiem (54,02) i Bernadeta Ligęza w biegu na 100m. (11,81). Pozostali zawodnicy z Suchych Stawów uzyskali następujące rezultaty: Wacławik zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 50,54, Furmanek był 6 w biegu na 5000m. uzyskując czas 13.53,95, Kaduszkiewicz uplasował się na 7 pozycji w trójskoku skacząc 15,38, Banaś w skoku w dal również zakończył zawody na 7 miejscu za skok na odległość 7,34.