70 lat HKS (183): Debiut Piotra Kocąba (1993)

Piątek, 22 maja 2020
 27 lat temu Piotr Kocąb zadebiutował jako pierwszy trener drużyny seniorów Hutnika. Debiut na Suchych Stawach wypadł bardzo okazale, hutnicy odprawili górników z Zabrza z bagażem trzech goli. Od początku spotkania gospodarze przejęli inicjatywę i usilnie dążyli do zdobycia bramki. Sztuka ta im się do przerwy nie udała, a najbliżej powodzenia był Mirosław Waligóra który w 30 min. ostemplował słupek. Drugą połowę piłkarze z Nowej Huty zaczęli z jeszcze większym animuszem, jednak dalej zawodziła skuteczność. W końcu w 58 min. prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Piotr Szarpak który dobił uderzenie w słupek Waligóry. Dalej trwała ofensywa hutników, a na bramkę zabrzan co rusz strzelali kolejni zawodnicy Hutnika. Najczęściej golkipera gości pokonać próbował Andrzej Sermak, w 63 min. trafił w poprzeczkę, a dwie minuty później w spojenie. W 77 min. na 2-0 podwyższył Krzysztof Popczyński który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Na dziesięć minut przed końcem raz jeszcze gości uratowała poprzeczka, tym razem pechowcem był Jerzy Kowalik. Wynik meczu w 89 min. ustalił Popczyński finalizując akcję Sermaka. Hutnik zagrał w składzie: Szypowski - Hajto, Walankiewicz, Romuzga - Kowalik, Bukalski, Sermak, Szarpak (86. Krupa), Kraczkiewicz - Adamczyk (75. Popczyński), Waligóra