70 lat HKS (182): Hattrick w 7 minut (1999)

Piątek, 22 maja 2020
 21 lat temu 22 maja Hutnik wygrał w Świdniku z Avią 5-1, a Łukasz Sosin uzyskał najszybszego hattricka w historii klubu (później rekord wyrównał Dariusz Gawęcki). Sosin w meczu ze świdniczanami potrzebował zaledwie 7 minut aby trzykrotnie pokonać bramkarza przeciwników. Pierwsze trafienie zanotował w 26 min. kiedy to huknął z dystansu nie do obrony, na 2-0 podwyższył w 27, a trzeciego gola strzelił w 33 mijając po drodze przeciwników jak slalomowe tyczki, tym samym kompletując klasycznego hattrica. Do przerwy nowohucianie prowadzili trzema bramkami. W 61 minucie honorowego gola zdobyli gospodarze za sprawą Śniegockiego. Cztery minuty później Sosin trafił po raz czwarty w tym meczu, a wynik spotkania ustalił Krzysztof Przytuła na kwadrans przed końcem. Hutnik wystąpił w składzie: Stanek - Wasilewski, Prokop, Duda - Ozimek (83. Wawrów), Moskal, Lacabidze, Przytuła, Zięba - Sosin (77 Makuch), Białek (69. Chmiest)