Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Współpraca Hutnika z AP 21 Kraków

Piątek, 9 sierpnia 2019
W dniu dzisiejszym w siedzibie Hutnika podpisano umowę o ścisłej współpracy pomiędzy klubami Hutnik Kraków i AP 21 Kraków.
Porozumienie dotyczy m.in. wymiany zawodników we wszystkich rocznikach.
Piłkarze AP 21 po ukończeniu wieku juniora młodszego będą kontynuować grę na wysokim poziomie właśnie w Hutniku. Pierwszym takim zawodnikiem jest Miłosz Drąg - wychowanek AP 21, który w ubiegłym sezonie wywalczył z drużyną juniorów starszych Hutnika awans do CLJ U-18, a kilka dni temu parafował pierwszy zawodowy kontrakt z naszy klubem. Kilku innych niedawnych zawodników z AP 21 już w niedzielę zagra w Hutniku w meczu CLJ U-18 z Legią Warszawa.
Porozumienie dotyczy także wspólnych turniejów, obozów szkoleniowych, współpracy szkoleniowej, staży trenerskich itp. 
Pozrozumienie podpisali; ze strony AP 21 - prezes Marek Konieczny i członek zarządu Mirosław Szymkowiak oraz ze strony Hutnika - dyrektor sportowy Leszek Janiczak i prezes Artur Trębacz.
Marek Konieczny powiedział: Bardzo zależy nam na tym, by najzdolniejsi chłopcy z naszej akademii nie rozjeżdzali się po kraju, a kontynuowali pracę szkoleniową pod okiem fachowców tu, na miejscu - w Krakowie. Oba kluby zdecydowanie zyskają na tej współpracy. Hutnik właśnie awansował do CLJ U-18, my zaś mamy swoje ekipy w CLJ U-17 i U-15. Będziemy, więc mogli zachować ciągłość szkolenia na najwyższym poziomie.
Leszek Janiczak dodaje: To bardzo dobra wiadomość zarówno dla Hutnika jak i AP 21. Jestem przekonany, że podpisana umowa przyniesie wymierne korzyści obu stronom, a młodym piłkarzom przede wszystkim. Dzięki niej najzdolniejszi piłkarze obu klubów będą mieć cały czas możliwość gry na najwyższym poziomie.