Sparing 3: Hutnik - Jutrzenka Giebułtów 2-1

Sobota, 13 lipca 2019
W drugim sobotnim meczu sparingowym hutnicy pokonali zespół Jutrzenki Giebułtów 2-1. Wynik ustalono w pierwszej połowie. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 4 minucie Filip Handzlik po podaniu z prawej strony Konrada Gruszkowskiego. Ten drugi zaliczył także asystę przy golu na 2-1. Gruszkowski wstrzelił mocno piłkę wzdłuż linii bramkowej, a zamykający akcję Tomasz Jaklik wślizgiem umieścił ją w bramce. W międzyczasie goście wyrównali po akcji lewą stroną, dograniu w pole karne i strzale z kilku metrów.
W zespole Hutnika oprócz znanych piłkarzy, zagrało m.in. dwóch sprawdzanych zawodników - napastnik Adam Wojtyna i pomocnik rodem z Meksyku Mauricio Moreno Ramirez. Obydwaj nie będą jednak występować w III-ligowym zespole Dumy Nowej Huty.
W Jutrzence także wystąpiło wielu testowanych, wśród których można było dostrzec trzech niedawnych zawodników Hutnika: Mateusza Srokę, Jakuba Ptaka i Mikołaja Ogonowskiego.
Kolejne sparingi Hutnik rozegra w środę 17 lipca na Suchych Stawach. O godzinie 16:00 z Termalicą II Bruk-Bet Nieciecza i o godzinie 18:00 z BKS Bochnia. W następnym tygodniu hutnicy odbędą obóz dochodzeniowy i będą trenować dwa razy dziennie.