Sparing 2: Hutnik - Resovia 0-0

Sobota, 13 lipca 2019
W swoim pierwszym sobotnim sparingu zespół Hutnika Kraków bezbramkowo zremisował z II-ligową Resovią Rzeszów.
Mecz toczył się w szybkim tempie i stał na dobrym poziomie. Na boisku nie brakowało walki i ciekawych akcji. W pierwszej połowie groźniej atakowała Resovia, ale Mateusz Zając spisywał się bez zarzutu, m.in. znakomicie parując na rzut rożny strzał głową Serhija Krykuna.
Hutnicy przejęli inicjatywę po zmianie stron. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał Kamil Sobala, ale po zgraniu piłki głową przez Patryka Kołodzieja, z bliska uderzył nad poprzeczką. Okazje bramkowe mieli też Patryk Matysek, którego strzał odbił bramkarz i Dawid Linca, po dobrym dograniu Dawida Źródlewskiego, przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 68 minucie "Sobi" otrzymał drugą żółtą kartkę, ale za zgodą trenerów gospodarze nadal występowali w "11". W 80 min. dobrej szansy dla gości nie wykorzystał Daniel Świderski, który nieczysto trafił w piłkę i strzelił obok bramki.
Dziś o godzinie 16:30, również na boisku głównym kolejny sparing Hutnika z Jutrzenką Giebułtów